Aksiyal - Radyal Fanlı Su Soğutma Kulesi (Evaporatif Tip)

30 kw dan 600 kw’a kadar standart üretimdedir. Su soğutma kulelerinin tamamı galvaniz saçtan imal edilir. Ayrıca üzerine tek bileşikli koruyucu astar ve iki kat boya atılmaktadır. Kule içerisinde hava ve suyun maksimum temasını sağlayacak PVC yanmaz dolgu malzemesi bulunur. Fan motoru statik ve dinamik olarak tam balanslı korozyona dayanıklı olarak üretilmiştir. Soğutma kulelerinde su kaybını karşılamak üzere alt havuza veya kule tipine göre sağ yan kapağa bir adet besleme flatörü konulmuştur.

Su soğutma işlevini, hava ve suyun ters akışlı bir sistemde teması sonucu sağlar. Özel dağıtım düzeni ile dolgular üzerine gönderilir. Su damlacıkları soğuk su havuzuna düşerken, havanın yukarı doğru olan akışı ile karşılaşır ve soğur.

Kullanılan malzemenin kalınlığı, formu ve bileşimi, kulenin uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlar. Bütün yıl çalışması istenen kulelerde, istenildiğinde kule havuzuna suyun donmasını önlemek üzere uygun güçte elektrik ısıtıcı konulabilir. Radyal fanların çok düşük devirlerde ve verimli bölgede çalıştırılması, ses seviyesinin düşük olmasının ve düşük güç kullanılmasını sağlar. Su filtresi pompalara giden suyu yabancı maddelerden temizler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir