Soğuk Oda Panelleri

Panel Birleşimlerinde en önemli nokta özellikle derin soğutma yapılan odalarda ısı köprülerini ortadan kaldırmaktır. Paneller dış ortamla bağlantılı değilse başka bir konstrüksiyona ihtiyaç yoktur. Tüm duvar-tavanlar resimdeki gibi montajlanarak hem ısı köprüleri yok edilmiş olur hemde paneller kendini taşıyabilir. Yanyana iki oda uygulamalarında kullanılan ara panel ile ayrı ürünler için birbirine bitişik odalar yaratılabilir.Paneller opsiyonel olarak kilitli ve kilitsiz olarak üretilebilir.Kilitli panellerin birleşim yerlerinde özel olarak hazırlanmış eksantrik kilitler mevcuttur. Bu kilitler iki panel birleştirildikten sonra alyen anahtar ile kilitlenir.Kilitsiz paneller ayrı formda birbirine geçmeli şekilde dizayn edilmiştir.

Yalıtım maddesi:Sertleştirilmiş PU, pentan ile şişirilmiş.
CFC ve HCFC içermez, Yoğunluk: 40 ± 2 kg/m3
Yanmazlık sınıfı:DIN 4102 ye göre B2 – yanmazlık sınıfı
Ürün uzunlukları:Panel kalınlığına bağlı olarak 19m.’ye kadar
Ürün dayanıklığı:DIN 18164 ve DIN18202.
Kalite standartları:IMA Dresden, FW München, MFPA Leipzig.
Ses yalıtımı:Yaklaşık. 25 dB tüm panel kalınlıklarında.
Önerilen kalınlıklar:- 40°C için 200 mm
– 18 °C için 150mm
0, °C için 100mm

Soğuk Oda Panelleri

Birleşim

Çift diş ve olukların tam karşılıklı hizalanması panellerin birbirine tam kilitlenmesini sağlar. Böylece Isı kaybı riski ortadan kalkar ve tam hava geçirmez bir birleşim elde edilir.

Eğer soğuk hava deponuzu yangından korumak için daha ne yapabilirim diyenlerdenseniz: FIRESAFE (YANMAZ PANEL) panelleri sizlere bu konuda yardımcı olmaya hazırdır.

Soğuk Oda Panelleri

ZEMİN PANELİ

Zemin PaneliZemin Paneli

Standart üretimimiz üst yüzeyi 10 mm kalınlığında Plywood, alt yüzeyi galvaniz sac arası 40 (+/-2) dansite poliüretan enjekte edilmiş kilitli panellerdir. Oluklu zemin panelleri, duvar/tavan panelleri ile aynı, 7 farklı kalınlıktadır. Oluklu paneller 2000 kg/m2 yayılı yük taşıma kapasiteli olup, ayrıca isteğe bağlı olarak yüzeyde plywood üzerine kaymaz CrNi veya 200 mikron PVC kaplı sac kullanılabilir.

MAT CR- Nİ + KONTRAPLAK / GALVANİZ
İç yüzeyi, 10 mm kalınlıkta ithal kontraplak üzerine özel teknikle yapıştırılmış ve kaymaz form verilmiş 304 kalite 0,60 mm kalınlığında mat Cr- Ni sac kaplıdır. Dış yüzeyi ise, 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvaniz sacdır.

PVC + KONTRAPLAK / GALVANİZ
İç yüzeyi, 10 mm kalınlıkta ithal kontraplak üzerine özel teknikle yapıştırılmış 200 mikron non-toxic PVC laminasyonlu, 0,60 mm kalınlığında sıcak daldırma sac kaplıdır. Dış yüzeyi ise, 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvaniz saçtır.

PLYWOOD / GALVANİZ
İç yüzeyi minimum 9 mm kalınlıkta, yüzey katmanları orijinal huş ağacından, kaymaz, hijyenik, bakımı kolay, üst yüzeyi koyu kahverengi, altığen dokulu 240 gr/m² fenolik reçine laminat kaplı marin tip plywood’dur. Dış yüzeyi ise 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvaniz sacdır.Zemin panelleri, 3.000 ki/m² düzgün yayılı yük taşıma kapasitesine sahiptir.